Dzień zdrowego żywienia

W poniedziałek 17 października  w naszej szkole odbył się Dzień zdrowego żywienia. W tym dniu w ZST podejmowane były działania związane z propagowaniem zdrowego i aktywnego stylu życia. Pedagog  wspomagająca przedsięwzięcie wyjaśniła ideę akcji  i koordynowała działania podejmowane w ten dzień w szkole. Uczniowie klas pierwszych w zawodach technik handlowiec, elektryk, technologii drewna, usług fryzjerskich oraz klas czwartych uczestniczyli w interesujących warsztatach z dietetykiem. Pani dietetyk w ciekawy sposób pokazała, że prawidłowo zbilansowane posiłki są zdrowe, bardzo smaczne, różnorodne i kolorowe oraz omówiła konsekwencje odżywiania się jedzeniem typu fast–food. Podpowiadała uczniom jak zmienić nawyki żywieniowe i stworzyć nowe, cenne przyzwyczajenia. Każdy uczeń dodatkowo miał możliwość indywidualnej, konsultacji ze specjalistką. Na szczęśliwców czekały też zaproszenia na bezpłatną wizytę w Gabinecie Dietetycznym  Bonne–Sante, gdzie będzie można wykonać badanie składu ciała, uzyskać porady żywieniowe i wskazania dietetyczne. Dla uczniów zainteresowanych tematyką żywienia poniżej zamieszczamy cenne wskazówki.

A.Sz.K.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.