Patronka naszego miasta

W niedzielę, 4 września miała miejsce uroczystość ogłoszenia Maryi Dziewicy Patronką Sędziszowa Małopolskiego.
Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w podziemiach sędziszowskiego Ratusza, odczytano dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, którym oficjalnie zatwierdzono wybór Najświętszej Maryi Panny na Patronkę Miasta Sędziszowa Małopolskiego.
Następnie w holu Ratusza odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą to wydarzenie.  Przed Ratuszem odprawiono Msze Świętą. Koncelebrze przewodniczył ks. bp Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Jan Wątroba. Po Eucharystii przemaszerowano do miejscowego kościoła parafialnego, pw. Narodzenia NMP, gdzie przed figurą Pani Sędziszowskiej kapłani, władze samorządowe, przedstawiciele rodzin i młodzieży odczytali akty zawierzenia, a delegacje złożyły kwiaty. Była też na uroczystościach delegacja naszej szkoły: poczet sztandarowy, delegacja z kwiatami, dyrektor szkoły i nauczyciele. Wieczorem na scenie przed Ratuszem odbył się koncert Leopolda Twardowskiego, a na zakończenie Apel Jasnogórski.

J. Flisak

« z 8 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.