250 lat Kościoła Kapucynów w Sędziszowie Młp.

W niedzielę, 25 września uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza była głównym punktem obchodów 250 rocznicy konsekracji kościoła OO Kapucynów w Sędziszowie Młp.. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, był m.in. poczet sztandarowy Zespołu Szkół Technicznych im. pof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. Życzenia dla OO Kapucynów składali m. in. pani Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadeta Frysztak i pan Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć.

Obchody doniosłej rocznicy rozpoczęły się już w czwartek Eucharystią o godz. 18.30, podobnie było w piątek i sobotę. W sobotę w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się sesja naukowa na temat Klasztoru OO Kapucynów. W niedzielę po w/w Eucharystii odbył się koncert orkiestry kameralnej, a o godz. 15.00 rozpoczął się Piknik Kapucyński. Moc atrakcji przygotowanych dla tłumu gości zwieńczył tort z 250 jaj i wypuszczenie w powietrze 250 gołębi. Kto nie był niechaj żałuje.

J.F.

« z 3 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.