Uczniowie ZST w fabryce PZL Sędziszów S.A.

W dniu 7 czerwca uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik mechanik odwiedzili fabrykę PZL Sędziszów S.A. Wycieczkę zorganizował dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Patro. Odbyła się ona na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Dziedzictwa Filtracji i Motoryzacji – pana Waldemara Leniusa, w ramach programu edukacyjnego porozumienia pomiędzy PZL Sędziszów S.A., a Zespołem Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego. Uczniowie zwiedzili hale produkcyjne i zaznajomili się z poszczególnymi stanowiskami produkcyjnymi, oglądali m. in. produkcję podzespołów i części do filtrów i wkładów, produkcję wkładów filtrów paliwa, produkcję filtrów oleju oraz tłoczenie korpusów do filtrów puszkowych. Dodatkowo młodzież zapoznała się z procesem plisowania elementów filtracyjnych i obejrzała magazyny wysokiego składowania. Przewodnikiem wycieczki był pan Józef Żurek – Kierownik Planowania Produkcji.

« z 3 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.