Szkolne zawody strzeleckie

W pierwszym tygodniu czerwca chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Przez cały tydzień na lekcjach wychowania fizycznego i w czasie wolnym uczniowie zapoznali się zasadami obowiązującymi na strzelnicy sportowej, obsługą broni, oraz zasadami celnego strzelania. Celem tych zajęć było opanowanie podstawowej techniki strzelania, a także kształtowanie odpowiedzialności i psychiki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, siły i synchronizacji ruchów, właściwej postawy strzeleckiej oraz osiągnięcie sukcesu poprzez udział w zawodach strzeleckich. Następnie chętni uczniowie z każdej klasy wzięli udział w szkolnych zawodach strzeleckich w pozycji leżącej bez podpórki. Wśród osiemdziesięciu chętnych najlepszy okazał się uczeń klasy drugiej Arkadiusz Halz, a wśród dziewcząt Justyna Koza z klasy trzeciej.

« z 9 »
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.