Wspomnienia z praktyk

Jak już pisaliśmy osiemnaście uczennic i uczniów z naszej szkoły uczących się w zawodzie technik fryzjer, handlowiec i mechanik odbywało praktykę zawodową w niemieckich miastach Schkeuditz i Lipsku. Było to 5 uczennic, które pracowały w salonach fryzjerskich w Lipsku, 5 uczennic i uczniów handlowców, którzy zdobywali doświadczenie w supermarketach w Schkeuditz oraz 8 osobowa grupa uczniów mechaników zatrudnionych w ośrodku Vitalis oraz w Schkeuditz. W ramach programu Erasmus uczniowie mieli zapewnione darmowe zakwaterowanie, wyżywienie oraz po 300 euro kieszonkowego. W ośrodku Vitalis w tym czasie przebywały też inne grupy głównie z Polski, z Portugalii i z Hiszpanii, więc uczniowie mieli możliwość zawarcia wielu nowych znajomości. Po pracy uczestniczyli w różnych wycieczkach.
Pierwszego dnia pani Małgorzata Worona, koordynatorka ze strony niemieckiej, oprowadzała uczniów wraz z opiekunami po pięknej starówce w Lipsku. 9 kwietna 2016 odbył się jednodniowy wyjazd do Drezna. W dniach od 15 do 17 kwietnia miała miejsce trzydniowa wycieczka do Berlina. Kolejny weekend to wyjazd do wesołego miasteczka Belantis położonego na obrzeżach Lipska oraz niedzielny wyjazd do ogrodu zoologicznego w Lipsku. W poniedziałek 25 kwietnia grupa mechaników odbyła interesującą wizytę programową do fabryki BMW w Lipsku, gdzie pokazano im proces produkcji tychże samochodów.
W ostatnim tygodniu uczniowie wraz z opiekunami byli jeszcze na dwóch krótkich wycieczkach tj. na lotnisku nieopodal Schkeuditz i  pod Pomnikiem Bitwy Narodów z 1813 roku. W sobotę 30 kwietnia wrócili do Polski.

Opiekunami byli: pani Bożena Feret, która jest koordynatorem projektu ze strony polskiej, pani Renata Białek i pan Wojciech Czubocha.

Zobacz zdjęcia

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.