Święto Konstytucji 3-go Maja

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. uczestniczyła w gminnych obchodach święta Konstytucji 3 Maja.
Szkolny poczet sztandarowy, wraz z delegacjami parlamentarzystów, samorządowców, harcerek i strzelców oraz organizacji społecznych i szkół wyruszył spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na uroczystą Msze Św. w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i przemaszerowano pod stołeczny ratusz. Tam zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych przemówień Pani Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadety Frysztak i Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Pana Bogusława Kmiecia. Przybyłe delegacje (w tym delegacja Zespołu Szkół Technicznych) złożyły okazałe wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi walczących o wolną Polskę, a Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego wykonała kilka patriotycznych melodii. Całości uroczystości z wysokości końskich grzbietów przypatrywała się szóstka ułanów w historycznych mundurach.

No Images found.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.