Uczniowie ZST im. prof. K. Olszewskiego kolejny raz wyjechali na praktyki zagraniczne

W ramach programu Erasmus+, uczniowie klas trzecich w zawodzie technik handlowiec, technik mechanik i technik usług fryzjerskich, 3 kwietnia wyjechali do Lipska na cztero-tygodniowy staż w tamtejszych firmach. Na realizację projektu „”Praktyki zagraniczne drogą do umiejętności zawodowych”” szkoła pozyskała ponad 44 500 Euro.
Program Erasmus+ promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby system kształcenia jak najpełniej odpowiadał potrzebom rynku pracy i dał możliwość zdobycia nowych kwalifikacji. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.
Młodzież przebywać będzie w Schkeuditz, ośrodku położonym ok. 20 km od Lipska w Saksonii. Równocześnie w ośrodku tym zakwaterowanych będzie ok. 200 uczestników z innych krajów UE. Praktyka będzie odbywać się w miejscowych firmach. Uczniowie wezmą udział w dwóch wycieczkach programowych: na lotnisko i do fabryki BMW. Zwiedzą również Berlin i Drezno.
Wyjazd poprzedzony był licznymi przygotowaniami: językowym, kulturowym i pedagogiczno-psychologicznym. Całość kosztów (wyżywienie, pobyt, kurs językowy, wycieczki, przejazd do i z Niemiec, kieszonkowe dla młodzieży) finansowana jest ze środków projektu.

Zobacz zdjęcia

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.