Konkurs historyczny

W dniu 25 kwietnia w Centrum Kultury w Ropczycach odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego „Chrzest Polski – wpływ na państwo pierwszych Piastów” zorganizowany przez Bernadetę Frysztak Wicestarostę Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
Z Zespołu Szkół Technicznych imienia prof. Karola Olszewskiego na etapie szkolnym, rozegranym 11 kwietnia, wystartowało 13 uczestniczek i uczestników. W finale powiatowym, 25 kwietnia, pozostała dwójka: Małgorzata Łagowska (klasa I mh) i Patryk Pasek (klasa Ief). Na obu etapach konkursu uczestnicy rozwiązywali testy. Ogółem w konkursie uczestniczyło 135 uczestniczek i uczestników . Najlepszej z nasze szkoły: Małgorzacie Łagowskiej zabraknął jeden punkt aby zajęła miejsce nagradzane wyjazdem do Brukseli (koszty pokrywa Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba). Ostateczna kolejność wśród finalistów była wynikiem ustnych prezentacji na temat „Chrzest Polski – wpływ na państwo pierwszych Piastów”. Prof. Jan Flisak pracował w komisji konkursowej na wszystkich etapach konkursu.
Warto uświadomić sobie, drodzy uczniowie, że przy większej samodyscyplinie i wierze we własne możliwości możecie z powodzeniem rywalizować z wychowankami innych placówek.

No Images found.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.