Nowy zakład Hispano – Suiza

W dniu 28 kwietnia dyrektor szkoły mgr Grzegorz Patro brał udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę drugiego zakładu Hispano – Suiza S.A. w Sędziszowie Młp. Nowy zakład będzie wytwarzał części i podzespoły do najnowocześniejszych silników LEAP, które zastąpią najpopularniejsze silniki lotnicze CFM w samolotach nowej generacji. Produkcja ma ruszyć wiosną przyszłego roku, a pracować tam będzie 300 osób.
To bardzo dobra nowina dla szkoły, która kształci uczniów w zawodzie technik mechanik, przyszłych operatorów maszyn CNC. Szkoła w nowo tworzonych klasach zapewni uczniom również naukę języka francuskiego.
Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło, w obecności Hélène Moreau-Leroy, prezes Grupy Safran, do której należy sędziszowski zakład i Jana Sawickiego, prezesa Hispano-Suiza Polska. Wśród zaproszonych gości był również Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce, Marek Darecki, prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć, Witold Darłak, starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, oraz Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.