97 rocznica odzyskania niepodległości

Zespół Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego włączył się w gminne obchody Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy szkoły wraz z delegacją przeszedł w tradycyjnym pochodzie spod Domu Kultury w Sędziszowie Młp. do kościoła parafialnego p. w. NNMP w Sędziszowie Młp. Tam uczestniczyliśmy w Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po eucharystii było składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przemarsz pod tutejszy ratusz i kolejne składanie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami. Całość uroczystości uświetniała orkiestra dęta WSK Rzeszów, strzelcy, orlęta i harcerki z ZHR. Nie zabrakło parlamentarzystów , samorządowców. Warto zauważyć, że do vipów: burmistrza Sędziszowa Młp, naszego absolwenta, pana Bogusława Kmiecia, dołączyła pani Bernadeta Frysztak: wicestarosta Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego, wieloletnia profesor naszej szkoły.

Następnego dnia uczniowie wysłuchali przez szkolny radiowęzeł wiązanki słowno muzycznej „Drogi do niepodległości”.

Zobacz zdjęcia

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.