Żywe Muzeum

Dominik wsrod nagrodzonychW poniedziałek, 21 września, młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. uczestniczyła w grze dydaktycznej pod tytułem Żywe Muzeum. Kolejna edycja tej ciekawej imprezy, zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz Organizację Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania w Rzeszowie, zgromadziła ponad 730 uczestników. Zespoły uczniów, w grupach do 25 osób, wyposażone w mapki Rzeszowa i karty uczestnictwa musiały odnaleźć w mieście 7 punktów. Na każdym z nich czekała na nich „żywa historia”: uczestnicy wydarzeń związanych z powstaniem i działalnością Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, autentyczne druki, wyposażenie służące działalności związkowej. Uczniowie na punktach musieli wziąć udział w ciekawych zajęciach, związanych z wydarzeniami sprzed 35 lat i uzyskać pieczątki z kolejnymi częściami napisu SOLIDARNOŚĆ.

W sobotę, 28 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie nastąpiło podsumowanie gry i wręczenie nagród. Z naszej szkoły nagrodę indywidualną otrzymał Dominik Kubik, uczeń klasy pierwszej (I ef). Kierownikiem wycieczki był nauczyciel historii, prof. Jan Flisak.

Zobacz zdjęcia

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.