Szkolny Dzień Różowej Wstążeczki

W piątek 16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Różowej Wstążeczki. W tą wyjątkową akcję profilaktyczną włączyła się cała społeczność szkolna w tym Grono Pedagogiczne z panem Dyrektorem na czele. Przypinając różową wstążeczkę, symbol profilaktyki raka piersi, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły solidaryzowali się z chorymi i popularyzowali tą ważną akcję. Pani pedagog w większości klas przeprowadziła pogadanki nt. czynników zwiększających i zmniejszających zachorowalność na raka piersi, niezwykle ważnego samobadania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach kryzysowych związanych z tą ciężką chorobą.

Dodatkowo w tym dniu pedagog zrealizowała w szkole program „Wybierz życie pierwszy krok – profilaktyka zakażeń HPV i raka szyjki macicy”, omawiając problem raka szyjki macicy. Uczniowie oraz ich rodzice otrzymali ulotki dostarczone przez panią Dorotę Wiater z PPIS w Ropczycach. Uatrakcyjniły one program i pozwoliły uczestnikom akcji powrócić do tych ważnych tematów w zaciszu domowego ogniska, w towarzystwie najbliższych im osób.

Zobacz zdjęcia

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.