„Sprzątnie świata -Clean Up the world 2015”

Szanowni nauczyciele, drodzy uczniowie oraz rodzice , w nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątnie świata – Clean Up the world 2015” zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w V edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy odbierz nowy aparat fotograficzny”. Zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do  profesjonalnego recyklingu. Zużyte telefony zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Do 13 listopada 2015r. SU przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma znaczenia. Zostaną one wysłane do specjalistycznej firmy recyklingowej. Szkoły, które uzyskają najlepsze przeliczniki ilości zebranych kilogramów telefonów do ilości uczniów w szkole  i dodatkowo zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne cyfrowe aparaty fotograficzne lub inne nagrody rzeczowe.

Każda szkoła ma jednakowe szanse, gdyż liczy się ilość kilogramów telefonów do ilości uczniów w szkole.

PAMIĘTAJ, BĄDŹ EKO – WEŹ UDZIAŁ W AKCJI !!!!!!!!

Więcej informacji na ten temat u opiekunów SU.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.