Gwarancja pracy dla absolwentów ZST !

22 maja 2015 roku  w Starostwie Powiatowym w Ropczycach odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw w branży drzewiarskiej .  Uczestniczyli w nim przedstawiciele Powiatu, dyrektorzy szkół gimnazjalnych oraz Urzędu Pracy. Na spotkaniu obecni byli między innymi przedstawiciele firm: FANUM, DREWSPAN, DREW SYSTEM, REGA YACHT, PAGED, DREWBAL i PAMAR. Inicjatorem spotkania był dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych im. prof. K. Olszewskiego w Sędziszowie Młp. pan Grzegorz Patro. Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy z firmami pod kątem kształcenia zawodowego w warunkach produkcyjnych oraz promocję nowego zawodu: Technika technologii drewna w ZST w Sędziszowie Młp. Wyżej wymienieni przedsiębiorcy gwarantują współpracę ze szkołą w zakresie kształcenia praktycznego i deklarują zatrudnienie absolwentów szkoły w swoich przedsiębiorstwach. W trakcie kształcenia w zawodzie technik technologii drewna oraz stolarz uczniowie będą nabywać umiejętności pod okiem fachowców, zatrudnionych przy obsłudze nowoczesnych maszyn i urządzeń w zakładach drzewiarskich. Obecni na spotkaniu wyrazili chęć współpracy  i udziału w kolejnych takich wspólnych przedsięwzięciach. Burzliwe dyskusje podsumował Starosta Powiatu  Ropczycko- Sędziszowskiego pan Witold Darłak, który udzielił  wsparcia nowej formie współpracy szkół  i lokalnych firm.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.