Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

21 maja br. Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Sędziszowie Młp. zorganizował spotkanie z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym przedstawiciele naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć.

Święto miało na celu stworzenie okazji do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych, uwrażliwienie na ich potrzeby  ale przede wszystkim pokazanie talentów i umiejętności jakie osoby nie w pełni sprawne posiadają. Dziękujemy za możliwość udziału w tej pięknej uroczystości. Obiecujemy kształtować właściwe postawy naszych uczniów w stosunku do osób z niepełnosprawnością intelektualną!

Warto wiedzieć:

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada na 5 maja i został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU). Tego samego dnia w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.