Zespół Szkół Technicznych gościł wychowanków Domu Dziecka

W dniu 21 kwietnia Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie  Młp. Odwiedziły dzieci z Domu Dziecka w Strzyżowie. Przyjechały na zaproszenie Szkolnego Koła Caritas działającego od 9 lat przy Zespole Szkół. Goście skorzystali z usług fryzjerskich i sami próbowali swoich sił w czesaniu i modelowaniu fryzur oraz zapoznali się za specyfiką zawodu. Swoje umiejętności praktyczne wykorzystywały uczennice klasy drugiej Technikum Usług Fryzjerskich. Wykonywały strzyżenie dziewczęce i chłopięce oraz modelowanie i formowanie fryzur. Następnie młodzież z SKC przygotowała słodko-owocowy poczęstunek, później dzieci bawiły się na sali gimnastycznej i korzystały z siłowni. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły serdecznie przyjęli dzieci z opiekunem. Szybko zawiązały się znajomości i znaleziono wspólne tematy do rozmowy. Gdy wizyta zbliżała się do końca dzieci pytały kiedy znów mogą nas odwiedzić.

Uśmiech i radość w ich oczach, uściski i podziękowania były wzruszające i warte włożonego trudu w przygotowanie tej niezwykłej wizyty. Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas dołożą wszelkich starań, aby takie spotkania odbywały się także w przyszłości.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.