Ogólnopolski program „Różowa wstążeczka”

W naszej szkole już od piętnastu lat realizowany jest ogólnopolski program  „Różowa wstążeczka”.

Ma on na celu przybliżyć i uświadomić dziewczętom klas kończących jak ważna profilaktyka raka piersi. W październiku tego roku uczennice klasy czwartej zapoznały się ze sposobem samokontroli piersi, dowiedziały się, że wykrycie raka w pierwszym stadium może być całkowicie wyleczalne. Pani Maria Parys wraz z higienistką szkolną przeprowadziły lekcje właśnie na ten temat. na zakończenie uczennice otrzymały broszurki i czasopisma tematyczne.  W ostatnim etapie dziewczęta chętnie wymieniały się poglądami na temat raka. Okazało się że temat nie jest im obcy i większość z nich miała już przypadki zachorowań na raka w rodzinie. Dlatego uświadomienie im o systematycznej samokontroli, jest tak ważne. Mamy nadzieję, że takie lekcje, będą odzwierciedleniem dla szerszej społeczności.  Pozdrawiamy.  Szkoła Promująca Zdrowie  przy ZST w Sędziszowie Młp.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.